Geoblog.pl    AgaPiotr    Podróże    w 410 dni dookoła świata    Nie ma jak w stolycy
2007

Nie ma jak w stolycy

Brazylia
Brazylia, Brasília

Z powodu klimatyzacji i jazdy przy otwartym oknie dopadło mnie przeziębienie.Wczorajszy lot do Manaus a potem do Brasili był dla mnie męczarnią, zwłaszcza że miałam gorączkę. Jednak mimo wszystko zdołaliśmy popodziwiać przez okno ogrom Amazonii.Była też burza,która przez okno wyglądała rewelacyjnie.Przylecieliśmy późno i jeszcze przesunięcie czasowe,więc mieliśmy już zarezerwowany hotel.Trochę zaszaleliśmy i mieszkamy w Mercurze.Dziś czuję się już lepiej więc wybraliśmy się na wycieczkę po mieście.Z lotu ptaka ma ono kształt samolotu.Dzisiaj zwiedziliśmy ogon i prawe srzydło.Miasto jest zadziwiające:ogromne przestrzenie nie dla pieszych,futurystyczne budowle.Jeśli ma się samochód to poruszanie się po mieście nie sprawia problemu. W centrum ulice sa 6 pasmowe w jedna strone. W Brasilii wbrew pozorom moze sie calkiem fajnie mieszkac - zero korkow, pelno zieleni (potężny park w centrum miasta z boiskami do siatlowki, koszykowki, uliczkami do joggingu itp),W poblizu potezne jezioro.

Mama
Mama - 2007-12-09 17:15
Oglądałam zdjęcia z panią Sławą-jesteśmy pod wrażeniem przestrzenni w tym ścisłym centrum -piesi turyści powinni mieć elektryczną hulajnogę . Cześć!

Zasoby: 282 wpisy282 205 komentarzy205 1867 zdjęć1867 0 plików multimedialnych0

02.09.2009 - 20.10.2010